Witamy na naszej stronie

 

Nawigacja

Zespoły

Zespół JKM

http://gokis.edupage.org/photos/?gallery=113&photo=album

 

 

 

Zespół J.K.M. – JA KOCHAM MUZYKĘ powstał w październiku 2004r. Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białym Kościele. Próby odbywały się w Szkole Podstawowej w Białym Kościele, a od listopada 2007 w siedzibie GOKiS pod kierownictwem pana Jarosława Janeckiego. Trzon zespołu stanowi młodzież ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele i Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele.
         SUKCESY ZESPOŁU 
Zespół występuje na imprezach organizowanych przez gminę i bierze udział w różnych konkursach i przeglądach.
   W kwietniu 2005r. zespół wziął udział w Małopolskich konfrontacjach muzycznych dla dzieci i młodzieży, zorganizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka w Krakowie, na którym Joanna Mikurda i Justyna Windys zajęły drugie miejsce, a Monika Mikurda została wyróżniona.
     Na przeglądzie „Śpiewać i grać każdy może” zorganizowanym w Zabierzowie przez Starostwo Powiatowe i Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Monika Mikurda i Justyna Windys zostały zakwalifikowane do finału VI Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki”. Była to specjalna nagroda patrona festiwalu, Jana Wojdaka.
     W grudniu 2005r. na Małopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka w Krakowie, Joanna Mikurda i Monika Mikurda zajęły I miejsce.
W kwietniu 2006r. zespół przeszedł przez eliminacje w Mogilanach, do finału konkursu „Talenty Małopolski”. W Skawinie 3 maja 2006r. w KONCERCIE FINAŁOWYM XIX MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH, zespół JKM zajął 1 miejsce i wystąpił w Piwnicy pod Baranami na koncercie laureatów.
      7.03.2007r. zespół wziął udział w eliminacjach konkursu „Talenty Małopolski” w Mogilanach. Agnieszka Woźniczka i Monika Mikurda zostały wyróżnione przez jury tego konkursu.
    Na przeglądzie „Zabierzowiana” zorganizowanym w Zabierzowie 01.05.2007r przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Monika Mikurda, Justyna Windys, Katarzyna Woźniczka, Dominika Szumiec, zostały zakwalifikowane do koncertu laureatów, gdzie zdobyły:
W grupie szk. podst. kl. 1-3 Dominika Szumiec – 2 miejsce
W grupie szk. podst. kl. 4 – 6 Katarzyna Woźniczka – 2 miejsce
W grupie gimnazjalnej Justyna Windys – 1 miejsce
Monika Mikurda – 3 miejsce
    27.04.2007 i 11.05.2007 zespół wziął udział w „Małopolskich Konfrontacjach Muzycznych Młodzieży” w Młodzieżowym Domu Kultury im. św. Jadwigi. Na koncercie laureatów 23.05.2007 zaśpiewały;
Justyna Windys (grupa gimnazjalna) - miejsce 2
Dominika Szumiec (szkoła podstawowa) - miejsce – 2
      Na VII Wojewódzkim Konkursie Piosenki – „MAMO, JA ŚPIEWAM DLA CIEBIE” 18.05.2007 solistki zespołu JKM zajęły w grupie 14-19 lat
Monika Mikurda - 1 miejsce
Justyna Windys – wyróżnienie
     Na I Konkursie Piosenki Polskiej „Zabierzowiana
2007 solistki zespołu JKM zdobyły:
w grupie I
Dominika Szumiec – II miejsce
Anna Żołnierek – wyróżnienie
Justyna Windys – wyróżnienie
Karolina Kmita – wyróżnienie
w grupie II
Agnieszka Woźniczka – II miejsce
w grupie III
Justyna Windys - I miejsce
Monika Mikurda – III miejsce
Agnieszka Woźniczka - wyróżnienie
            Zespół wystąpił również:
- 18.05.2007 na „Dniach Powiatu Krakowskiego” zorganizowanego na Placu Wolnica w Krakowie.
- 15.08.2007 na „Dożynkach gminnych w Bęble”, gdzie zespół zorganizował konkurs „Sansa na sukces” gdzie pełnił rolę Jurry.
- 21.08.2007 na „Dniach sztuki ludowej” na rynku głównym w Krakowie.
- 25.08.2007 na „Wojewódzkich dożynkach w Więcławicach”.
- 26.08.2007 na „Dożynkach gminnych w Sąspowie.
12 i 13 grudnia 2007r. zespół JKM wziął udział w IV Wojewódzkim Konkursie Piosenki Zimowej i Kolęd.


       Dużym sukcesem zespołu zakończył się udział zespołu w „VIII Konkursie Kolęd i Pastorałek w Zabierzowie” w styczniu 2008r. W kategorii wiekowej 9-12 lat Jury uhonorowało wyróżnieniem Dominiką Szumiec z Białego Kościoła i w grupie wiekowej od 14-16 lat Justyna Windys zajęła II miejsce. Specjalne wyróżnienie Jury otrzymały również Joanna i Monika Mikurda. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.
    

            23 stycznia w Szkole Filialnej w Modlniczce nasz zespół JKM uświetniał uroczystość Dnia Babci i Dziadka połączoną z zabawą karnawałową dla dzieci . Wszyscy przybyli goście mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu Justyny Windys, Moniki Mikurda oraz Joanny Mikurda, oraz wspólnie z nimi pokolędować. Ogromną niespodzianką oraz atrakcją zwłaszcza dla dzieci z Modniczki była możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych na parkiecie przy największych przebojach muzycznych granych i śpiewanych przez zespół JKM.

           Na Konkursie Piosenki Zabierzowiana 2008 triumfowały Sylwia Soboń oraz Aleksandra Janecka, zdobywając pierwsze nagrody w swoich grupach wiekowych.

 

         Podczas XXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2008"- Justyna Windys, Wiktoria Węgrzyn, Sylwia Soboń i Monika Mikurda zachwyciły jury i wszystkie przeszły do eliminacji wojewódzkich w Nowym Targu. 26. kwietnia 2008 będą walczyły o udział w koncercie laureatów, jaki odbędzie się w "Piwnicy Pod Baranami" 8.06.2008. Dodatkowo zespół JKM uzyskał wyróżnienie.

 

           26. kwietnia 2008  Wiktoria Węgrzyn wywalczyła nagrodę specjalną jury i udział w koncercie laureatów  XXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2008", który odbędzie się w "Piwnicy Pod Baranami" 8.06.2008.

Kolejny sukces Justyny Windys z zespołu JKM. Solistka tego zespołu została Laureatką IX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Mamo, ja śpiewam dla Ciebie”.
Po dwóch dniach przesłuchań konkursowych, nasza solistka zajęła III miejsce. Pozostałe solistki Karolina Kolarska, Dominika Szumiec i Aleksandra Janecka niestety nie weszły do finału. Justynie gratulujemy sukcesu. 
   Na  III Konkursie piosenki Polskiej „ZABIERZOWIANA
2009” młoda solistka zespołu JKM z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Dominika Szumiec zajęła II miejsce.

 

    Na 10 jubileuszowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, zorganizowanym w Zabierzowie 9.01.2010r. NAGRODA GRAND PRIX przypadła Justynie Windys z zespołu JKM działającego przy GOKiS w Białym Kościele, pod opieką naszego instruktora p. Jarosława Janeckiego
Kolejne nagrodzone nasze podopieczne to:
GRUPA I - do 7lat
I miejsce; Aleksandra Janecka - Wierzchowie
GRUPA III
I miejsce; Justyna Windys - Biały Kościół
II miejsce; Urszula Sarota i Joanna Nowińska - Będkowice.
Jak widać nasza solistka Justyna Windys zdobyła dwie główne nagrody 1 miejsce w grupie 16-21lat i GRAND PRIX konkursu.
To niebywały sukces. Pełna informacja i zdjęcia; Dziennik Polski, tygodnik powiatu krakowskiego piątek 15 stycznia 2010

                   Zabierzowiana 2010   1. maja o godz.10:00 w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie odbyły się  Przesłuchania Konkursowe IV Konkursu Piosenki Polskiej Zabierzowiana 2010. Reprezentacja GOKiS przygotowana przez Jarosława Janeckiego zebrała najwięcej nagród ze wszystkich występujących!

              Małopolskie Konfrantacje Muzyczne

Na Małopolskich Konfrontacjach Muzycznych, które odbyły się 7.05.2010 w Centrum Kultury im. św. Jadwigi w Krakowie, zespół JKM składający się z uczniów    Gimnazjum im.ks.Twardowskiego w Białym Kościele, zdobył pierwsze  miejsce w kategorii zespołów wokalno instrumentalnych i Puchar Wydziału Edukacji w Krakowie, zdobywając tytuł Mistrza małopolskich Konfrontacji Muzycznych - Kraków 2010. Gratulujemy naszym wspaniałym wokalistkom: Sylwii Soboń i Faustynie Kopijce, oraz gitarzystom: Łukaszowi Derwiszowi i Krzysztofowi Kucharskiemu  oraz opiekunowi muzycznemu Jarosławowi Janeckiemu!

           X Wojewódzki Konkurs Piosenki

W dniach 14-15 maja 2010  Zespół JKM reprezentował naszą gminę na X Wojewódzkim Konkursie Piosenki "Mamo, Tato, ja śpiewam dla Ciebie"  organizowanym w Krakowie na ul.Bujaka. Występ naszych wokalistek wzbudził zachwyt organizatora -  jury z Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Krakowiak".

              Festiwal Piosenki Francuskiej .  Z ogromną radością informujemy, iż reprezentantka GOKiS - Justyna Windys zdobyła II miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie.            W finale znalazła się również Monika Mikurda.

               Na liście Laureatów X Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "Mamo, Tato, ja śpiewam dla Ciebie" znalazły się nasze solistki;

Monika Mikurda z piosenkami - Litania i Szklanka wody

Justyna Windys z piosenkami - To nie ja byłam Ewą, Dłoń

Zespół JKM w składzie - Sylwia Soboń, Monika Mikurda, Justyna Windys piosenkami Kwiat jednej nocy i Fairytale.

              VI Powiatowy Przegląd Zespołów Wokalno-Instrumentalnych

12 grudnia 2010, godz. 10:00 odbył się konkurs i o 15.00 Koncert Finałowy VI Powiatowego Przeglądu Zespołów Wokalno-Instrumentalnych "Śpiewać i grac każdy może".   W konkursie wzięły udział solistki zespołu JKM z GOKIS w Białym Kościele;   Kasia Skrzyniowska, Kinga Windys, Sylwia Soboń, Monika Mikurda i Justyna Windys.   Justyna Windys została wyróżniona w najstarszej grupie wiekowej.

                     Finał XI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Zabierzowie odbył się 15.01.2011 o 15.30 w SCKiPGZ w Zabierzowie przy ul. Szkolnej 2

 Po zmaganiach konkursowych Schola Alba Ecclesia z Białego Kościoła, prowadzona przez Siostry Misionarki Klaretynki przy współpracy z GOKiS zdobyła:

1 miejsce w kategorii III od 12 do 16 lat,    w kategotii od 16lat, nasze solistki z zespołuJKM Sylwia Soboń - 3 miejsce,  Monika Mikurda - 2 miejsce

            I MIEJSCE W MAŁOPOLSKICH KONFRONTACJCH MUZYCZNYCH  Z dużą dumą  informujemy, iż  dzieci i młodzież z naszej gminy przygotowane przez  naszego instruktora muzycznego Jarosława Janeckiego  zajęły I miejsce  w Małopolskich Konfrontacjach Muzycznych organizowanych w  Centrum Kultury im. św. Jadwigi w Krakowie ul. Łokietka 60. Gratulujemy naszym młodym artystom! Ich talent będziemy mogli podziwiać w niedzielę 19 czerwca 2011 w czasie Dni Gminy Wielka Wieś!

              Sukces wokalistek JKM!

Cieszymy się  kolejnym sukcesem  wokalnym  młodzieży z terenu naszej Gminy.!!! W V Konkursie Piosenki Polskiej "Zabierzowiana 2011"  pierwsze miejsce zajęła Justyna Windys z zespołu JKM działającgo przy GOKIS w Białym Kościele, trzecie miejsce zajęła Monika Mikurda również z  zespołu JKM. Opiekunem muzycznym naszych solistek jest Jarosław Janecki.

W  Zabierzowie 4 grudnia odbył się  VII Przegląd Wokalno-Instrumentalny "Śpiewać i grac każdy może". W Przeglądzie wziłęli udział nasi przedstawiciele. Duet:Katarzyna Skrzyniowska i  Alicja Zielonka ; solistki: Monika Mikurda oraz Justyna Windys; zespół JKM w składzie: Justyna Windys - wokal; Monika Mikurda - skrzypce, wokal; Aleksandra Janecka - flet; Rafał Podraza - gitara; Jarosław Janecki - instrument klawiszowy. Po całodziennych przesłuchaniach w koncercie finałowym wystapili: Justyna Windys - zajmując I miejsce w kategorii soliści; zespół JKM - zajmując II miejsce w kategorii zespoły oraz Monika Mikurda - zdobywając wyróżnienie w kategorii soliści.

 Solostki zespołu, Jystyna Windys i Monika Mikurda zakwalifikowały się do powiatowego koncertu pt. „Perły Powiatu”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krakowie, który ma odbyć się 29.01.2012r.  w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będą prezentowały piosenki z lat 20-tych. Trwają próby z fortepianem i profesjonalnym zespołem instrumentalnym.

       Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

W dniach 12,13 i 14 grudnia odbyły się w Domu Kultury „Podgórze” przesłuchania do Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Przedstawień Jasełkowych „Hej, wesoła nowina”, będącego w tym roku po raz pierwszy eliminacjami wojewódzkimi do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika.

Jury w składzie : Agnieszka Radwan- Stefańska, Romana Szymkowska , Jan Dyda oceniło : 125 podmiotów wykonawczych.

Kategoria I -  Wykonawcy dorośli

I miejsce: Monika Mikurda (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Biały Kościół op.Jarosław Janecki )

Kategoria II – wykonawcy dorośli

II miejsce Zespół JKM w składzie: Monika Mikurda - głos solo, Joanna Mikurda - Skrzypce, Aleksandra Janecka - Flet Poprzeczny, Rafał Podraza - Gitara( Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele op. Jarosław Janecki )

      Wspieranie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jedna z najważniejszych akcji organizowanych każdego roku przez GOKiS. Do akcji jak co roku przyłącza się zespół JKM.

                    W XII KONKURSIE KOLĘD i PASTORAŁEK, którego finał odbył się 28 stycznia 2012 roku o godzinie 15:30, w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie, Schola 'Alba Eclesja' z Białego Kościoła prowadzona przez Siostrę Ewelinę zdobyła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Justyna Windys podopieczna GOKiS, a trzecie duet Monika i Joanna Mikurda również GOKiS w Białym Kościele.

        W niedzielę 29.01.2012r. w sali Audytorium Maximum UJ w Krakowie, w koncercie "Perły Powiatu... Nie zapomnisz mnie", wystąpili laureaci zeszłorocznych konkursów i przeglądów muzycznych, organizowanych w powiecie krakowskim.

W strojach i scenerii z lat 20. i 30. śpiewali utwory z tej epoki. Wystąpiło 16 wokalistów, orkiestra dęta "Wieniawa" z Raciborowic oraz ze Skawiny Robert Budzyń z zespołem. Finałową piosenkę zaśpiewali instruktorzy wykonawców.

Naszą gminę godnie reprezentowały solistki zespołu JKM Monika Mikurda i Justyna Windys.

19 marca 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbyły się eliminacje do XXV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych - "Talenty Małopolski 2012".

Naszą gminę w kategorii tanecznej dzielnie reprezentowały dziewczynki z zespołu  "BIAŁE RÓŻYCZKI" przygotowane przez P. Wiolettę Handzel.

W kategorii muzycznej reprezentowały nas wokalistki z zespołu JKM Justyna Windys i Alicja Zielonka.

Nominację do finału wojewódzkiego w Czchowie otrzymała Justyna Windys.

 

WIECZORNICA PAPIESKA w GOKiS

         W poniedziałek 2 kwietnia  2012r o godz. 19.00 zorganizowaliśmy Uroczystą Wieczornicę upamiętniającą  VII rocznicę odejścia do nieba Błogosławionego Jana Pawła II.

Wspólnie spędzone chwile uświetniła Orkiestra Dęta, Justyna Windys,  Alicja Zielonka oraz wiersze recytowane przez młodzież z naszej gminy.

 

     Występ zespołu JKM w Giebułtowie OTWARCIE BUDYNKU W GIEBUŁTOWIE

       W dniu 29 kwietnia 2012r. w niedzielne popołudnie odbyło się oficjalne poświęcenie i oddanie do użytku publicznego budynku wielofunkcyjnego w miejscowości Giebułtów. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym p.w. św. Idziego w Giebułtowie, na którą przybyli wszyscy zaproszeni goście i mieszkańcy. Mszę św. celebrował i wygłosił słowo Boże ks. Proboszcz Stanisław Gutt. Po mszy św. uroczystym orszakiem wszyscy udali się na plac przy budynku wielofunkcyjnym, gdzie wystąpił zespół JKM w składzie: Kasia Skrzyniowska-wokal, Alicja Zielonka-wokal, Justyna Windys - perkusja, Daniel Jopek - elektryczna gitara solowa, Piotr Szczepanik - gitara basowa.

   IX Dni Gminy Wielka Wieś już za nami... W trakcie gali wystąpił działający przy GOKiS zespół przy orkiestrze dętej, kwartet dęty i Justyna Windys z zespołu JKM. Sobotnie popołudnie, 30 czerwca, na boisku LKS Sportowiec w Modlniczce, upłynęło pod znakiem konkursów "Kibic Euro 2012”, “miłośnik Gminy Wielka Wieś" oraz przygotowań do koncertu gwiazdy wieczoru - zespołu ŁZY. Przed gwiazdą wystąpiły jeszcze Ala Zielonka i Kasia Skrzyniowska z Jarosławem Janeckim prowadzącym zespół JKM.

        Festiwal pisenki polskiej.

W Krakowskim Domu Kultury "Podgórze", w dniach 19 i 20 listopada odbyły się przesłuchania do FESTIWALU PIOSENKI POLSKIEJ .

Do przesłuchań konkursowych zgłoszono cztery solistki z zespołu JKM z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Kościele.

Justyna Windys – Nie żałuję, Jaka róża taki cierń

Monika Mikurda – Bombonierka, Dziwny jest ten świat

Alicja Zielonka –Wymyśliłam Cię, Dla ciebie jestem sobą

Jadwiga Marszalko – Małe rzeczy

Laureatkami trzeciego miejsca zostały: Justyna Windys i Monika Mikurda.

 

    Perły Powiatu.        W sobotę 17.11.2012 w budynku YMCA Kraków, ul. Krowoderska 8, w godz. 14.30-19.30, odbyło się przesłuchanie najlepszych wokalistów z gmin powiatu krakowskiego. Z gminy Wielka Wieś zgłoszono do przesłuchania:

Justyna Windys - Tngo kat, Simply the best

Monika Mikurda - Bombonierka, Fallin

Alicja Zielonka - Wymyśliłam cię, Make you feel my love

Faustyna Kopijka - Jak linoskoczek, Skyfall

Dominika Szumiec - Nie dokazuj miła, Non Je Ne Regrette Rien

Do finału zakwalifikowały się: Justyna Windys, Monika Mikurda i Dominika Szumiec. 

Koncert „Perły Powiatu”, który będzie 26.01.2013 w Sali Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaplanowano próby indywidualne, całościowe, sceniczne  z zespołem Roberta Budzynia,  od 17.12.2012 do 25.01.2013

 

W Podgórskim Domu Kultury w Krakowie 19 i 20.11.2012r. obyły się przesłuchania „Konkursu piosenki”. Udział w konkursie wzięły:

Justyna Windys – Nie żałuję, Jaka róża taki cierń

Monika Mikurda – Bombonierka, Dziwny jest ten świat

Alicja Zielonka –Wymyśliłam Cię, Dla ciebie jestem sobą

Jadwiga Marszalko  – Małe rzeczy

Nagrodzone 3 miejscem zostały;        Justyna Windys i Monika Mikurda

 

     W niedzielę 4 grudnia odbył się VII Przegląd Wokalno-Instrumentalny 'Śpiewać i grać każdy może". Patronat Honorowy nad imprezą objęli Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Józef Krzyworzeka - Starosta Krakowski, Elżbieta Burtan - Wójt Gminy Zabierzów.

1 miejsce zajęła Justyna Windys

3miejsce zajęła Minika Mikurda

3 miejsce w kategorii zespołów zajął Zespół Enjoy działający przy GOKiS

 

Finał konkursu kolęd i pastorałek 5.01.2013r. w Samorządowym Centrum Kultury w Zabierzowie:

Do finału nie zakwalifikowały się; Amelia Szczembara, Dominika Szumiec.

Schola „Alba Ecclesja” - zajęła 3 miejsce

Monika Mikurda           - zajęła 2 miejsce

Justyna Windys             - zajęła 1 miejsce

 

        Justyna Windys występuje na 21 finale WOŚP w Hali GOKiS w Białym Kościele, śpiewając piosenki nagrodzone na konkursach I miejscem.

 

      W sobotni wieczór, 26 stycznia 2013 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków odbył się czwarty już koncert „PERŁY POWIATU…zatrzymać tę chwilę…” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Krakowie. Zgromadzanych bardzo licznie gości przywitali starosta krakowski Józef Krzyworzeka i przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie Tadeusz Nabagło. Wśród publiczności byli samorządowcy z Powiatu Krakowskiego, honorowi goście, w tym Johanna Rumschöttel, starosta partnerskiego Powiatu Monachijskiego. Następnie Urszula Stochel, wicestarosta powiatu krakowskiego, wręczyła Konradowi Pękali nagrodę publiczności za najlepsze wystąpienie podczas ubiegłorocznego koncertu.

W pierwszej części koncertu wystąpiły „Perły Powiatu” czyli młodzi, utalentowani artyści z Powiatu Krakowskiego, którzy wykonali piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Tym razem wykonawców było zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich. Na scenie przy akompaniamencie Zespołu Roberta Budzynia zaprezentowało się trzydziestu wokalistów. Kolejni młodzi artyści mierzyli się z nieśmiertelnymi polskimi szlagierami. Usłyszeliśmy wspaniałe wykonania i interpretacje tak znanych piosenek jak chociażby „Na ryby”, „W kawiarence Sułtan”, „Kaziu, zakochaj się” czy „Żegnaj kotku”.

Także i w tym roku odbył się konkurs na najlepsze wykonanie piosenki. W trakcie przerwy zbierano głosy, a zwycięzcą głosowania Publiczności Koncertu został Wilhelm Pasterz z Michałowic, który wykonał piosenkę „Addio pomidory”.

Wśród występujących pereł były podopieczne GOKIS z zespołu JKM;              

  Dominika Szumiec i Justyna Windys          http://powiat.krakow.pl/2013/01/wystapily-perly-powiatu-krakowskiego/